Menu

Battlefield 3

Kategoria: FPS Platformy: ps3,xbox 360,pc Producent: EA DICE Wydawca: Electronic Arts Dystrybutor PL: EA Polska Premiera: jesień 2011

Vehicles \ pojazdy

Co tym biednym czołgom, transporterom i samolotom chcą zrobić źli Szwedzi z DICE? Na początek dać im trzy miejsca na różne ulepszenia, które będzie się odblokowywało grając daną klasą pojazdów i zabijając wrogów. Gracz będzie mógł wybrać jeden rodzaj wyposażenia, jeden rodzaj wzmocnienia i jeden rodzaj drugiej broni. Zwłaszcza to ostatnie jest ciekawe, co widać na przykładzie myśliwców - można im załadować rakiety powietrze-powietrze, czyniąc z nich doskonałą maszynę przechwytującą do zwalczania wrogiego lotnictwa. Ale można też zamiast tych rakiet podwiesić na zaczepach bomby naprowadzane laserowo, co pozwoli skutecznie wspierać kolegów "na dole", choć utrudni obronę przed wrogiem w powietrzu. Ciekawe, prawda? Podobne dylematy będziemy mieli w przypadku wszystkich pozostałych ulepszeń. I fajnie. Ale to nie jest ta kontrowersyjna zmiana.

Ona polega na całkiem innym traktowaniu uszkodzeń pojazdów. Dopóki nie stracą one połowy swojej żywotności są traktowane jako lekko uszkodzone i mogą... same się naprawiać. Wystarczy odjechać, gdzieś się schować i czołg się naprawi, tak jak odnawia się zdrowie rannego żołnierza. To po to, by pojazdami mogli się bawić nie tylko gracze grający saperami, którzy jako jedyni mogą naprawiać wozy.

Battlefield 3 Tanks

 

Battlefield 3 APCs

 

Battlefield 3 Helicopters

 

Battlefield 3 Jets

 

Battlefield 3 Transport Vehicles

 

Z drugiej strony, pojazd, który straci więcej niż 50% wytrzymałości, staje się ciężko uszkodzony. W przypadku czołgu oznacza to, że nie może on się ruszać, zaczyna się palić, dymić i powoli tracić resztę żywotności. Może nadal strzelać i... w zasadzie tylko to. Aby reanimować taki wielki, tłusty cel dla lotnictwa i artylerii potrzebny już będzie saper z wierną wiertarką.

Z jednej strony więc pojazdy zostają wzmocnione, może nawet z przegięciem, z drugiej zaś mocno osłabione, może nawet śmiertelnie. Czy wyjdzie na zero? Wątpię. Oczywiście, wszystko okaże się w praniu, już za kilka tygodni, ale na razie mam w tej sprawie odczucia... ambiwalentne. Znaczy się, jednocześnie mi się te zmiany podobają i wręcz przeciwnie.