Menu

Battlefield 3

Kategoria: FPS Platformy: ps3,xbox 360,pc Producent: EA DICE Wydawca: Electronic Arts Dystrybutor PL: EA Polska Premiera: jesień 2011

Wiadomości \ Archiwum 2

Ruszają beta testy Battlefield 3.

Już 27 września, na 48 godzin przed innymi graczami, dostęp do bety otrzymają posiadacze komputerów PC korzystający z cyfrowego sklepu Origin.com, którzy dokonali lub dopiero dokonają przedpremierowego zamówienia Battlefield 3. Wcześniejszy dostęp uzyskają także wszyscy posiadacze gry Medal of Honor Tier 1 Edition na platformach PC, Playstation 3 oraz Xbox 360. W ramach podziękowania za wsparcie udzielone przez polskich fanów Battlefield 3, firma Electronic Arts Polska postanowiła zaoferować kolejną niespodziankę - zestaw specjalnych skórek dedykowanych trybowi multiplayer, zatytułowany „Ekwipunek Specact”.

Dostęp do dodatku otrzymają zupełnie za darmo wszyscy, którzy zamówili w wybranych sklepach swój egzemplarz Battlefield 3 oraz osoby, które zamówienie przedpremierowe złożą do 10 października 2011 roku. Fani zamawiający grę przed premierą otrzymają dodatkowo: Edycję Limitowaną gry z dodatkiem Powrót do Karkand, Pakiet Uzbrojenia Specjalnego oraz zestaw 10 unikalnych nieśmiertelników w grze.

Najnowsza druga część filmiku gry Battlefield 3 zatytułowany Operacja Guillotine - Xbox 360.

Najnowszy artykuł ośmio stronnicowy w oficjalnym magazynie PS3. A w nim kilka ciekawostek i użytecznych informacji o Battlefield 3.

Xbox 360 screenshots Battlefield 3.

Zobacz w akcji myśliwce z Battlefield 3.

Najnowszy teaser Battlefield 3 zatytułowany Guillotine, a w nim: nocny szturm na Teheran.

 

Wszelkiego rodzaju nagrody i medale odblokowywane w trakcie zabawy po sieci są świetnym sposobem na utrzymanie gracza przy danej produkcji. Wie o tym studio DICE, które w Battlefieldzie 3 przygotuje dziesięciokrotnie więcej rzeczy do zdobycia niż w Battlefield: Bad Company 2. Na oficjalnym blogu serii przedstawiciele DICE ujawnili kilka szczegółów związanych z przedmiotami i innymi smaczkami, które odblokujemy wraz z postępami w multi Battlefielda 3.

Gracze nagradzani będą medalami, wstęgami i gwiazdami zasług, które będą pokazywać ich umiejętności, zaangażowanie i drużynowe zgranie. Kolejne nagrody dostawać będziemy np. za przejęcie danej liczby baz czy kierowanie przez określoną ilość czasu jedną klasą postaci. Powrócą oczywiście także rangi, które wskażą nasz poziom zaawansowania. Nowością będą wspomniane wyżej gwiazdy zasług. Ich zdobycie – nawet pierwszej – ma być „ogromnym osiągnięciem”. Jednak wraz z dalszą rozgrywką, otrzymamy kolejne odznaczenia. Jak twierdzą twórcy, zdobycie rangi pułkownika nagrodzonego setką gwiazd ma być „trudnym zadaniem”. W Battlefieldzie 3 pojawią się także ulepszenia broni i pojazdów. Te odblokowywane będą wraz z częstym stosowaniem danego typu uzbrojenia. Ponadto zdobyte w ten sposób punkty doświadczenia wpływać będą także na posiadaną rangę, co pozwoli na zdobycie kolejnych upgrade’ów.

Tymczasem na oficjalnym forum Electronic Arts przedstawiciele firmy wyjaśnili, dlaczego Bettlefield 3 nie pojawi się – przynajmniej na razie – w ofercie Steama. Okazuje się, że wina leży po stronie Valve, a konkretniej: regulaminu usługi firmy. Jak pisze jeden z pracowników EA, ukrywający się pod pseudonimem seeson: Steam przyjął restrykcyjny regulamin, który ogranicza sposoby, w jaki twórcy gier mogą wchodzić w interakcje z klientami, by dostarczać patche i inne DLC. Żadna z innych usług nie stosuje takich praktyk. Wyjaśnienie Electronic Arts odnosi się do zapisu w regulaminie Steama, który stanowi, że wszelkie aktualizacje i dodatki DLC do gier muszą być dostarczane za pośrednictwem usługi, a nie klienta wbudowanego w produkcję.

Battlefield 3 będzie kolejną odsłoną gry FPS z taktycznym twistem prowadzoną z perspektywy pierwszej osoby. Produkcją zajmuje się jak zawsze studio DICE na zlecenie wydawcy Electronic Arts. Gra Battlefield 3 do pobrania już niebawem. W Battlefield 3 gracze wcielą się w żołnierzy elitarnego oddziału U.S. Marines. W trybie gry dla pojedynczego gracza grający będą musieli wypełnić stawiane przed nimi zadania podczas wielu efektownych misji. Twórcy gry przygotowali również jak zawsze rozbudowany tryb multiplayer, do którego będziemy mogli zaprosić znajomych i walczyć na mapach osadzonych w zróżnicowanych zakątkach świata (będzą tam między innymi Paryż, Nowy Jork i Teheran). W Battlefield 3 autorzy wrócili w pewnym sensie do korzeni serii i jednocześnie starali się rozbudować rozgrywkę. Dzięki temu żołnierze mogą nie tylko kucać, ale również leżeć, a nawet przenosić rannych towarzyszy. Do rozgrywki wprowadzono popularny system killcamów (kamera ukazująca naszego oprawcę tuż przed naszą egzekucją) oraz narzędzia do nagrywania własnych filmów z potyczek. W grze zastosowano opracowany przez studio DICE nowy silnik graficzny Frostbite 2. Zdaniem autorów jest to "technologiczne cudo następnej generacji [...], które gwarantuje spektakularne efekty graficzne, wstrząsający poziom destrukcji i piekielnie realistyczną rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby". Chyba coś w tym jest ponieważ trailery gry pokazują niezwylke wiernie oddaną rzeczywistość, dotychczas nie spotykaną w innych produkcjach. Świszczące naboje, rykoszety, walące się ściany i efektowne eksplozje sprawiają, że czujesz emocje, których dotąd nie znałeś. Gra Battlefield 3 będzie dostępna do pobrania na jesieni 2011 roku. W momencie wydanie wersji demo Battlefield 3, udostępnimy ją na naszym portalu.

Strona 3 z 3

1  <<<  2  <<<  3